Nagłośnienie

Newsletter

Aby otrzymywać nowości o Bugsy’s Jazz Club zapisz się na nasz newsletter:

20 maja 2010

MARTYNA JAKUBOWICZ

 

 

                        Martyna Jakubowicz jedyna w swoim rodzaju wykonawczyni ballad, będących mieszanina folk i blues , a także najlepszego klasycznego rocka. Sama pisze i komponuje większość swoich utworów, jej liryki sa ciepłe, delikatne i refleksyjne. Jej poezja oparta jest na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Słowa jej piosenek mówią o samotności, miłości, nadziei, szukaniu prawdziwej więzi. Wyraża nasze myśli w niezwykle bluesowy sposób. Dzięki tym fascynacjom muzycznym oraz świetnym tekstom jej utwory podobają się zarówno ludziom młodym jak i tym którzy poszukują spokoju i możliwości rozmowy z rówieśnikami.

                        Koncerty Martyny Jakubowicz to klimatyczne spotkania muzyczne. Można  tu znależć zadumane nastroje jak i ogniste rytmy.

                        Projekty sceniczne Martyny Jakubowicz  ewoluują w zależności od kolejnych pomysłów  muzycznych. Podstawowy skład zespołu to kwartet , w którym pojawili się trzej młodzi instrumentaliści  wnosząc dodatkowe emocje do dobrze znanych utworów Martyny. W czasie koncertu wykonywane są m.in. z płyty „Tylko Dylan”-  Knockin’ on Heaven’s door- ,  z wcześniejszych płyt -„Gdyby nie nasz fart, Ardżuna i Kriszna, Rosa taka sama od lat, Żagle tuż nad ziemią, Karczma na moście i wiele, wiele innych dobrze znanych utworów.

Ostatnie doświadczenia koncertowe przekonały nas, że największy przebój Martyny „W domach z betonu nie ma wolnej miłości „ jest doskonale znany młodszemu pokoleniu fanów, którzy śpiewają ten utwór na koncertach i znakomicie się bawią. Tak było m.in w Stodole , gdzie 700 osobowa publiczność  odśpiewała cały utwór z zespołem oraz na Przystanku Woodstock 2007.

Występy na festiwalu Colours of Ostrawa, Zakopiańska Wiosna Jazzowa,

Spotkania Zamkowe Kętrzyn  i wiele, wiele innych kończyły się wielokrotnymi bisami .

 

                   W 2008 roku minęło 30 lat od kiedy Martyna Jakubowicz pojawiła się na po raz pierwszy na scenie. Ubiegły rok to obchody tego jubileuszu – począwszy od kwietniowej premiery płyty p.t. „Te 30 urodziny” gdzie inni wykonawcy śpiewają piosenki Martyny m.in.

Krzysztof Kiljanski, Indios Bravos, Bracia, Ewa Bem, Pogodno, Lipali, Hurt i inni, poprzez liczne wywiady i koncerty w mediach, a kończąc super koncertem na antenie Programu 3 Polskiego Radia z gośćmi. Do tej pory Martyna wydała 11 swoich autorskich płyt i wzięła udział w wielu projektach innych muzyków.

                  W najbliższych planach nagranie nowej autorskiej płyty oraz  płyty z projektem „Blue True Blues „

 

Skład zespołu :

 

Martyna Jakubowicz-gitara, wokal

Paweł Mikosz – gitara basowa

Darek Bafeltowski –gitary

Łukasz Matuszyk-akordeon

Przemek Pacan – perkusja

 

 

 

 

Więcej informacji na stronie www.martynajakubowicz.com

 

Powrót


© 2009 - 2020 Bugsy’s Jazz Club. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie serwisu: Pless Intermedia.