Nagłośnienie

Newsletter

Aby otrzymywać nowości o Bugsy’s Jazz Club zapisz się na nasz newsletter:

6 listopada 2012

BRACIA WAGLEWSCY, CZYLI KIM NOWAK

10.11.202r zapraszamy na koncert zespołu KIM NOWAK. Startujemy o 20:00. Bilety do nabycia w w barze Bugsy's Jazz Club w cenie 35zł (przedsprzedaż).

BRACIA WAGLEWSCY, CZYLI KIM NOWAK
Zespół powstał w 2008 roku w składzie Michał Sobolewski (gitara), Bartek "Fisz" Waglewski (wokal, bas) i Piotr "Emade" Waglewski (perkusja). Ich debiutancki album nosi tytuł po prostu "Kim Nowak" (premiera

14 maja 2010 r.) i był promowany singlem "Pistolet" i teledyskiem "Szczur".
Nazwa zespołu odnosi się do lat 60., tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. Bracia Waglewscy, zafascynowani hiphopem, wracali (co znamienne dla lat 90.) do zespołów o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej - Bad Brains, Fugazi, Sonic Youth czy Morphine. Pierwsze zespoły Waglewskich to właśnie muzyka punkowa. Chociaż często dawali upust swoim fascynacjom, chociażby na koncertach projektu Tworzywo, dopiero niedawno udało im się znaleźć gitarzystę, który ma podobne sentymenty i tęsknoty.
Michał Sobolewski to znawca muzyki lat 60., zafascynowany brudnym, mocnym brzmieniem gitar z płyt Jimiego Hendrixa, Black Sabbath, Ten Years After czy mniej znanych Toad, 13th Floor Elevators. Zachowując energię z prób, zespół zarejestrował pierwszą płytę "Kim Nowak" w sierpniu 2009 roku. To płyta grana na żywo, bez użycia komputerów, gdzie wszystkie brudy zostały pozostawione celowo.

 

Powrót


© 2009 - 2020 Bugsy’s Jazz Club. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie serwisu: Pless Intermedia.