Nagłośnienie

Newsletter

Aby otrzymywać nowości o Bugsy’s Jazz Club zapisz się na nasz newsletter:

28 marca 2009

Grażyna Łobaszewska w Bugsy

W ostatnią sobotę miesiąca, 28 marca w Bugsys Jazz Club zaśpiewa Grażyna Łobaszewska. Koncert rozpocznie się godzinie 20.00; bilety w cenie 30 zł.

Grażyna Łobaszewska należy do nielicznego grona muzyków, których nikt nie śmie porównywać z innymi, czy też sugerować naśladownictwa. Jest niedoścignionym wzorem dla młodych, marzących o karierze, wokalistek i wokalistów. Basista i kompozytor - Krzysztof Ścierański, mówi o niej - to najczarniejsza z białych kobiet, a sposób w jaki śpiewa, charyzma i dynamika jej głosu, stawiają ją na równi z Aretą Franklin czy Billie Holliday.

Na koncercie będzie można posłuchać utworów z najnowszej płyty, jak również słynnych piosenek: Czas nas uczy pogody, Brzydcy, Gdybyś, Wszystko co złe, omija mnie. Artystce będzie towarzyszyła formacja AJAGORE, która na co dzień współpracuje z Krystyną Prońko. Jest formacją folkową, której twórczość polega w dużej mierze na swobodnym traktowaniu tematów, melodii i przyśpiewek tradycyjnych. Są one dla zespołu kanwą, inspiracją do swobodnego muzykowania. W muzyce Ajagore jest dużo elementów kontemplacyjnych, słychać w niej echa folku z różnych stron świata, które stają się inspiracją do swobodnego muzykowania i niespotykanych improwizacji.

Grażyna Łobaszewska (wokal), Sławek Kornas (wokal, bas), Maciej Kortas (gitara), Michał Szczeblewski (perkusja), Zdzisław Kalinowski (instrumenty klawiszowe).

Powrót


© 2009 - 2020 Bugsy’s Jazz Club. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie serwisu: Pless Intermedia.