Nagłośnienie

Newsletter

Aby otrzymywać nowości o Bugsy’s Jazz Club zapisz się na nasz newsletter:

13 lutego 2015

Tonam & Synowie - legenda powraca

Tonam & Synowie
13 luty godz. 20
bilet 25/35

Tonam & Synowie
13 luty godz. 20
bilet 25/35
oczywiście że z Mukinem:)
Siłą Tonamów zawsze było śpiewanie a cappella. To oni wprowadzili do piosenki żeglarskiej elementy klasycznej harmonii zachowując przy tym zadziorność, energię i dynamikę shanty. Zespół zawsze poszukiwał nowych inspiracji i brzmień stąd częste sięganie do innych kultur i czerpanie z muzycznych źródeł nie tylko brytyjskich, ale również afrykańskich, francuskich, flamandzkich, karaibskich i niemieckich. Na scenie shantowej wprowadził ponadto kilka rewolucyjnych zmian - jako pierwszy zdjął mikrofony ze stojaków, jako pierwszy wprowadził elementy choreografii i profesjonalnej oprawy świetlnej koncertów.
Życiorys
Tonam i Synowie powstali w 1987 roku, niedługo później wygrali festiwal Shanties w Krakowie. Na ich koncie są również nagrody publiczności, Grand Prix festiwali w Łodzi, Tarnowie, Stalowej Woli, Gdyni, Wrocławiu, itd.

Długo by wymieniać wszystkie ich laury, przeglądy, festiwale, najkrócej mówiąc - wygrali wszystko co w szantach można było wygrać. Po zdobyciu krajowego rynku zaczęli koncertować za granicą. Kilkakrotnie uczestniczyli w festiwalach w Holandii, Niemczech, Francji jak również koncertowali w Czechach i Estonii.
W 1992 roku Garbaty i Atari na s/y "Zawisza Czarny" uczestniczyli w obchodach 500 - lecia odkrycia Ameryki. Dwa lata później Tonamy odwiedziły Stany i Kanadę dając kilkadziesiąt koncertów. Wszystkie zostały owacyjnie przyjęte nie tylko przez polonijną publiczność, ale również przez rodowitych Amerykanów.

W 1995 roku postanowili sprawdzić się na szerszych wodach showbiznesu - pod szyldem "Voices" zdobyli wyróżnienie na opolskich debiutach.
Tym samym zespół zawiesił na 10 długich lat śpiewanie shant.

Powrót


© 2009 - 2020 Bugsy’s Jazz Club. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie serwisu: Pless Intermedia.