pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 7 maja 2021
  • wyświetleń: 1544

Medalik czy krzyżyk z okazji Chrztu Świętego - co dla chłopca, a co dla dziewczynki?

Materiał partnera:

Przed takim dylematem często stają rodzice chrzestni dziecka. To oni najczęściej decydują się na taką formę prezentu. Niewątpliwie medalik i krzyżyk są tradycyjnymi prezentami wybieranymi z tej okazji. O ile dla dziewczynki intuicyjnie wybiera się srebrny lub złoty medalik, w przypadku prezentu dla chłopca, sytuacja wydaje się być trochę mniej jednoznaczna.

Co dla dziewczynki?Przed takim dylematem często stają rodzice chrzestni dziecka. To oni najczęściej decydują się na taką formę prezentu. Niewątpliwie medalik i krzyżyk są tradycyjnymi prezentami wybieranymi z tej okazji. O ile dla dziewczynki intuicyjnie wybiera się srebrny lub złoty medalik, w przypadku prezentu dla chłopca, sytuacja wydaje się być trochę mniej jednoznaczna.

Co dla dziewczynki?W kwestii wyboru biżuterii dla dziewczynki, najczęściej brane są pod uwagę złote lub srebrne medaliki. Medaliki dedykowane dziewczynkom, najczęściej przedstawiają wizerunek Matki Boskiej. Niektóre przybierają postać bardziej symboliczną . Inne przedstawiają np. Matkę Boską Częstochowską lub z Dzieciątkiem Jezus. Wiele z nich występuje w różnej wielkości i kształtach. To na jaki się zdecydujemy, zależy od osobistych preferencji. Należy jednak pamiętać, że medalik symbolizuje przywiązanie do wiary i będzie towarzyszył dziecku przez całe życie. Jeżeli zależy nam, aby nie stał się tylko pamiątką trzymaną w szufladzie, wybierzmy model neutralny, pasujący zarówno do małej dziewczynki jak i dorosłej kobiety.

Co dla chłopca?Wybór krzyżyka na prezent dla chłopca, nasuwa się na myśl w pierwszej kolejności. Tak samo jak medalik, symbolizuje przynależność do wiary katolickiej. W tradycji chrześcijańskiej funkcjonuje nieformalny podział, że dziewczynki noszą medaliki, natomiast chłopcy krzyżyki. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by chłopca także obdarować medalikiem. Na rynku dostępne są medaliki nie tylko z wizerunkiem Matki Boskiej, ale także Jezusa Chrystusa. Taki medalik jest ciekawą alternatywą dla krzyżyka.

O czym jeszcze warto pamiętać?Przy wyborze medalika lub krzyżyka zarówno dla chłopca jak i dziewczynki, warto rozważyć kilka aspektów. Jednym z nich jest kwota jaką chcemy przeznaczyć na prezent. Złote medaliki i krzyżyki są droższe od srebrnych, ale cechują się ponadczasową elegancją i wytrzymałością. Warto zaznaczyć, że z powodzeniem mogą być wykorzystane przy następnym sakramencie jakim jest I Komunia Święta. Należy także zwrócić uwagę na uniwersalność medalika i krzyżyka. Ma być to prezent symbolizujący głęboką wiarę, dlatego powinien nadawać się do codziennego użytku. W tym przypadku dobrze sprawdzą się proste i skromne motywy umieszczone na medaliku czy krzyżyku. Dzięki temu z chęcią będą noszone przez dzieci, ale także już osoby dorosłe. Szeroka gama złotych medalików i krzyżyków znajduje się na stronie AleChrzest. Praktycznie na każdym modelu można umieścić spersonalizowany grawerunek. Dzięki temu zabiegowi, uzyskamy prawdziwie unikatową pamiątkę.