pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 21 marca 2021
  • wyświetleń: 3851

Talk show The Gamrot - wywiady Łukasza Gamrota ze znanymi ludźmi

W serwisie YouTube wystartował właśnie kanał Łukasza Gamrota z Pszczyny pod nazwą The Gamrot. To internetowy talk show, a celem każdego odcinka jest zadanie gościom pytań, których dotychczas nikt do nich publicznie nie skierował. Jest bezpośrednio, ale i zabawnie i ironicznie. Pierwszym gościem pszczynianina był Mirosław Neinert - dyrektor Teatru Korez w Katowicach. Łukasz tworzy też podcast, do którego zaprasza ludzi łączących w swoim życiu sztukę i biznes. A wszystko zaczęło się od tego, że w 2019 roku został niespodziewanie polskim gospodarzem największego na świecie game show we włoskiej telewizji...Kanał ruszył w lutym na platformie YouTube. Pierwszymi gośćmi Łukasza Gamrota byli Mirosław Nainert oraz stand-uper Michał Kempa. Wśród rozmówców pojawią się także Mateusz Ledwig, czyli założyciel portalu Roobens.pl - Rubens był z Bytomia, artysta kabaretowy Bartosz Gajda, członkinie śląskiego zespołu Frele i wiele innych znanych postaci - zapowiada gospodarz programu.

Jak to się stało, że Łukasz zaczął być youtuberem? - W 2019 roku zostałem niespodziewanie polskim gospodarzem największego na świecie game show - Eurogames - mówi Łukasz Gamrot. - Program był transmitowany w prime timie we włoskiej telewizji, a prawa do emisji kupiła również grecka i hiszpańska telewizja. Odcinki miały po 3 miliony wyświetleń, a ja z Katowic trafiłem do Rzymu i z miejsca zostałem gwiazdą, o autograf której zabijały się tłumy. Miałem basen i masażystkę, nielimitowany budżet na jedzenie i 3 miesiące wywczasu w pięciogwiazdkowym Sheratonie razem z najbardziej rozpoznawalnymi prezenterami z pięciu innych krajów Europy. Jak do tego doszło? Polski prezenter zrezygnował, a ja przyjaźnię się z Kasią Gutry, która od 10 lat pracuje we włoskiej TV i zapytała, czy kogoś nie znam, bo jej przyjaciółka poszukuje. Tak się złożyło, że znałem i po przejściu szybkiego castingu dostałem bilet na klasę biznes i tydzień później na lotnisku przywitał mnie mój prywatny szofer. Generalnie muszę powiedzieć, że w tych Włoszech oni się chyba nie zorientowali, że tamten bardziej znany prezenter zrezygnował, a ja postanowiłem nie wyprowadzać ich z błędu - opowiada Łukasz.

- Ta historia jest naprawdę długa i wybornie zabawna, ale dlaczego o niej mówię? W związku z tym, że większość czasu spędzaliśmy jednak w hotelu albo obwożąc się po Rzymie, zaprzyjaźniłem się z ludźmi z telewizji i spożywając lekkie alkohole opowiadałem im, że mi się marzy taki talk show od zawsze, ale jakoś nie potrafiłem się za to nigdy zabrać. I tak właśnie otrzymałem kilkanaście bezcennych uwag dotyczących samej produkcji, przygotowania, formatu. Opowiedzieli mi o swoich błędach i wspólnie stworzyliśmy pomysł na program, który właśnie zadebiutował w internecie: The Gamrot Talk Show. Oczywiście kiedy wylądowałem na lotnisku w Pyrzowicach czar włoskiego splendoru prysł, ale czego się nauczyłem to moje - dodaje.

Tutaj obejrzycie kilka odcinków Eurogames: www.mediasetplay.mediaset.it/video/eurogames/quarta-puntata_F309948201000401. Link do kanału na YouTube znajdziecie tutaj.

Czym wyróżnia się The Gamrot Talk Show? Autor podzielił każdy z odcinków na trzy części: "kilka smacznych", "kilka głębszych" i "kilka szybszych". Pierwsza część zaczyna się przy stole, a studiem nagrań jest mieszkanie Łukasza. To właśnie tutaj na kolację zaprasza swoich gości.- Przygotowuję potrawę, na którą gość ma najbardziej ochotę, a następnie mówimy i mlaskamy. Usypiam tym czujność gościa i wprowadzam go w dobry nastrój, tak aby zwabić go na żółtą kanapę, na której nie mam już litości i zadaję pytania trudne - przedstawia koncepcję.

- Oczywiście lubię się wygłupiać, uwielbiam ironiczne poczucie humoru i słychać to w rozmowie z gościem, ale postawiłem sobie poprzeczkę trochę wyżej. Podczas godziny spędzonej u mnie chcę zadać moim gościom pytania, których dotychczas nikt im publicznie nie zadał. Chcę, żeby naprawdę zastanowili się dlaczego poświęcają swoje życie sztuce, muzyce, teatrowi. Czy to, że to robią niesie za sobą jakiś większy sens, czy czują się wyjątkowi - mówi Ł. Gamrot.

- Moim gościem już 30 marca będzie Mateusz Ledwig, czyli influencer i założyciel portalu Roobens był z Bytomia, który jednocześnie prowadzi jedną z najlepszych agencji marketingowych w Polsce i jest managerem Maryli Rodowicz. Ostatnio zrobił publiczny coming out i postanowiłem dowiedzieć się czy było to konieczne, czy ktoś poza nim potrzebował wiedzieć, że jest gejem, jak to jest być gejem w Polsce - zapowiada twórca.- Nie unikamy trudnych pytań, a co za tym idzie potknięć i błędów. I jakbym miał powiedzieć o tym, co wyróżnia The Gamrot Talk Show, to właśnie autentyczność. Nie robimy dubli, całość jest płynną rozmową kręconą właściwie na jednym ujęciu. Nie poprawiam błędów i chcę pokazać widzom prawdę, która pojawia się podczas szczerej i otwartej rozmowy dwóch osób - podkreśla Łukasz.

- Proszę się jednak nie martwić, nie jest nudno, bo końcówka to kilka szybszych pytań, po których gość nie ma chwili do namysłu. Odpowiada na przykład na pytania o swoją ulubioną pozycję seksualną i moment, w którym przestał być ciężarem dla swojej matki. Jest dynamicznie i naprawdę zabawnie - zapewnia twórca talk show.

Odcinki na kanale The Gamrot będą pojawiać się co dwa tygodnie, we wtorki o godzinie 18.00. Przeplatane są podcastem, do którego Łukasz Gamrot zaprosił ludzi łączących w swoim życiu sztukę i biznes. Jego pierwszym gościem był Przemo Łukasik, jeden z najbardziej uznanych architektów w Polsce (właściciel Medusa Group), a już w najbliższy wtorek pszczynianin porozmawia z Szymonem Żurawskim (wokalistą w Szymon Mówi).Przy okazji Łukasz Gamrot przekazuje nowe wieści dotyczące komiksu poetyckiego, o którym pisaliśmy niedawno w artykule "Żółć" - Łukasz Gamrot z Pszczyny wydał komiks poetycki.

- Żółć jest już w kolejnych etapach najważniejszych konkursów literackich w kraju. Kończymy animację promującą drugie wydanie (bo nakład pierwszego się już wyczerpał). Głos do niej podłożyła Krystyna Czubówna - mówi.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.