pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 26 marca 2021
  • 28 marca 2021
  • wyświetleń: 2249

GOK Suszec rozszerzy ofertę - otworzy się na niepełnosprawnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu dzięki dofinansowaniu z ministerstwa rozszerzy swoją ofertę o propozycje dla osób z niepełnosprawnościami. Załoga GOK zdobyła pieniądze z programu "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne" w ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury. Ich projekt zajął 2 miejsce na liście rankingowej na 232 nadesłane wnioski z całej Polski! Cóż tak podbiło serca komisji?

- Chcemy, aby nasz dom kultury był miejscem, w którym dobrze się czują wszyscy mieszkańcy i mieszkanki naszej gminy. Dlatego też, na dobry początek, chcemy zapytać osoby z różnymi niepełnosprawnościami, ale też rodziców dzieci z niepełnosprawnościami i zaburzeniami rozwojowymi, w jaki sposób możemy przygotować dla nich naszą ofertę? Jesteśmy ciekawi nie tylko ich zainteresowań, ale też tego, jak możemy im ułatwić i uprzyjemnić pobyt u nas, jakiego wsparcia z naszej strony oczekują, jakie dostrzegają przeszkody w dotarciu do nas - mówi Agnieszka Zielonka-Mitura, koordynatorka projektu. - [i]Naszym mieszkańcom i mieszkankom chcemy dać wszystko, co najlepsze! - deklaruje

Dyrektor GOK, Kasia Krzempek, dodaje:

- Wiemy, że w naszej gminie mieszkają osoby z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, ruchu, ale też mamy grupę dzieci ze spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami rozwojowymi, osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Mamy nadzieję, że dzięki badaniom i modyfikacji naszej oferty, te osoby również znajdą u nas interesujące je wydarzenia, w których będą mogły bez przeszkód wziąć udział.

Ta opisana powyżej pierwsza część projektu zakłada rozmowy, spotkania i ankiety z osobami mieszkającymi w naszej gminie. Dzięki temu pracownicy GOK będą mogli wyciągnąć wnioski co do swojej dalszej działalności.

Druga część działań to ogłoszenie znanego już w naszej gminie konkursu na realizację lokalnych pomysłów społeczno-kulturalnych pt. "Kulturalne wydobycie". W ramach konkursu wyłaniane i finansowane są najciekawsze pomysły mieszkańców na wspólne działania, służące lokalnej społeczności. Jak nietrudno się domyślić - w tym roku będą one dotyczyły działań dostępnych dla wszystkich!

GOK Suszec serdecznie zaprasza osoby z różnymi niepełnosprawnościami, a także rodziców dzieci z niepełnosprawnościami i zaburzeniami rozwojowymi do kontaktu i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, pomysłami czy oczekiwaniami.

Wszyscy zainteresowani wsparciem GOKu w poszukiwaniu nowych rozwiązań dla swoich działań mogą się skontaktować z Agnieszką Zielonką-Miturą, tel.: 32 212 44 91 wew. 21, e-mail: aga@kulturasuszec.pl, tel./SMS: 664 006 906, Facebook: poprzez fanpage GOK Suszec.

Po wcześniejszym umówieniu się możliwe jest zapewnienie tłumacza języka migowego.

ar / pless.pl, źródło: GOK Suszec

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj