pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 10 marca 2019
  • wyświetleń: 5244

Mamy mistrzynię i wicemistrzynię w saneczkarstwie!

Wyśmienicie zaprezentowały się pszczynianki - Julia Płowy i Klaudia Promny, w Mistrzostwach Polski w saneczkarstwie na torach naturalnych. Julia Płowy została Mistrzynią, a Klaudia Promny wicemistrzynią Polski w kategorii jedynki - juniorki i seniorki! Zawody odbyły się w miniony weekend w Szelment.

Julia Płowy, Klaudia Promny
Mistrzyni Julia Płowy i wicemistrzyni Klaudia Promny - Szelment 2019


Oprócz tego Julia Płowy zajęła 13 miejsce w Pucharze Świata Seniorów oraz 8 w Mistrzostwach Europy Juniorów. Wyniki Klaudii Promny to odpowiednio 24 i 11 miejsce.

Julia Płowy i Klaudia Promny to uczennice pszczyńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Od lat łączy je przyjaźń, a także miłość do sportu. Obie już od czasów gimnazjum wykazywały się sporą aktywnością, wówczas w klasie o profilu sportowym (w dyscyplinie siatkówka). Kilka decyzji sprawiło jednak, że zamiast z parkietem i piłką, swą przyszłość związały z sankami. Dziewczyny reprezentują klub KSS Beskidy Bielsko-Biała.

Więcej o utalentowanych zawodniczkach z Pszczyny pisaliśmy w artykule - Pszczyńska nadzieja na olimpiadę - saneczkarki Julia i Klaudia

ups / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.