pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 11 stycznia 2021
  • dzisiaj, 11:50
  • wyświetleń: 8387

[WIDEO] Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Tenisie U16 w SCT

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śląskie Centrum Tenisa" podaj

W Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie trwają Mistrzostwa Polski w Tenisie do lat 16. Wzięło w nich udział ponad 120 zawodników z całej Polski. Do naszego miasta zjechali najlepsi tenisiści i tenisistki w tej kategorii wiekowej. W sobotę, 27 lutego odbywają się finałowe rozgrywki! Niebawem przedstawimy podsumowanie turnieju.- Przyznanie Śląskiemu Centrum Tenisa organizacji Mistrzostw Polski drugi rok z rzędu świadczy o tym, że Pszczyna jest jednym z ważniejszych punktów na tenisowej mapie Polski - mówią gospodarze turnieju.

Zanim rozpoczął się turniej finałowy, w dniach 21-22 lutego rozegrano mecze eliminacyjne. We wtorek, 23 lutego rozpoczęły się rozgrywki, w których udział brało 64 zawodników (kat. K i M). Wygrana pozwoliła im przejść do kolejnej rundy. Finały odbywają się w sobotę, 27 lutego.Wśród zawodników reprezentujących SCT Pszczyna na Mistrzostwach znaleźli się: Weronika Domańska, Bartek Miszczak i Antek Pękała. Najlepiej poszło Weronice, która zdobyła brązowy medal w deblu! Pozostali tenisiści z Pszczyny odpadli po pierwszych meczach. Jak podkreśla dyrektor turnieju Wojciech Pękała, były to dobrze rozegrane spotkania, ale chłopcy musieli ostatecznie uznać wyższość zawodników z innych klubów.

Niestety kibice nie mogli zobaczyć ich zmagań. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem mecze Mistrzostw Polski zostały rozegrane bez udziału publiczności.

Dotychczas patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, Grupa LOTOS oraz Polski Związek Tenisowy, a także 18 firm prywatnych z terenu Śląska i Małopolski.

Portal pless.pl objął patronat medialny nad imprezą.

Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia naszej relacji z ubiegłorocznych zmagań w Śląskim Centrum Tenisa - artykuł "130 młodych tenisistów wałczyło o tytuł Mistrza Polski!" dostępny jest TUTAJ.

ab, BM, ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śląskie Centrum Tenisa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śląskie Centrum Tenisa" podaj