pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 stycznia 2021
  • 18 stycznia 2021
  • wyświetleń: 24709

[WIDEO] Pszczyńscy przedsiębiorcy dołączają do akcji #otwieraMY

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Z dnia na dzień przybywa przedsiębiorców, którzy otwierają swoje lokale gastronomiczne pomimo wdrożonego lockdownu. Do akcji OtwieraMY planują przystąpić również pszczyńscy restauratorzy. Jako pierwszy poinformował o tym Krzysztof Gazda z Tapster Pub przy ul. Bankowej.Trwające miesiącami obostrzenia covidowe to poważny cios dla gastronomii i nie tylko. Kilka dni temu rząd poinformował, że przedłuża lockdown wielu branż. W odpowiedzi powstała akcja #otwieraMY, zrzeszająca właścicieli hoteli, restauracji, klubów muzycznych czy siłowni, którzy nie zamierzają już dłużej czekać z ponownym uruchomieniem swoich biznesów.

Otwarcie deklaruje coraz więcej przedsiębiorców, większość z nich zrobi to 18 stycznia. Dołączą do nich także przedstawiciele branży gastronomicznej z Pszczyny. Jako pierwszy o decyzji tej opowiedział Krzysztof Gazda, właściciel Tapster Pub przy ul. Bankowej 2 oraz restaurator z Czechowic-Dziedzic. Chce otworzyć lokal, gdyż straty finansowe wynikające z wielotygodniowego zamknięcia są kolosalne. Planuje w ten sposób wrócić do normalności i umożliwić sobie oraz swoim pracownikom godne życie i utrzymanie. Zapewnia jednocześnie, że lokal będzie funkcjonował z zachowaniem wszystkich restrykcji, które obowiązywały branżę gastronomiczną w wakacje. Zachęca do rezerwowania stolików i wspierania restauratorów.

W ślad za Tapster Pub idą inne lokale.

Ela, ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj